



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 2.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Propagation Delay | 20 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Nominal Supply Current | 11 mA |
| Max Input Current | 10.6 mA |
| Schedule B | 8543709655 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$7.93344
Ext.Price$7.93344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.93344 | $7.93344 |
| 10 | $6.24068 | $62.40680 |
| 25 | $5.99023 | $149.75575 |
| 50 | $5.74983 | $287.49150 |
| 100 | $5.51908 | $551.90800 |
| 300 | $5.29759 | $1589.27700 |
| 500 | $5.08499 | $2542.49500 |
| 1000 | $4.88079 | $4880.79000 |
